Kouzelný lesk zásnubního prstenu z bílého zlata – vrchol elegance a noblesy

Zásnubní Prsten Bílé Zlato

Zásnubní prsten bílé zlato je jedním z nejoblíbenějších druhů prstenů pro zasnoubení. Stále více párů si ho vybírá jako symbol jejich lásky a slibu navždy trvajícího vztahu. Prsten z bílého zlata dodává eleganci a sofistikovanost, kterou jiné materiály nemohou nabídnout. V této době má mnoho lidí radiance a estetické krásy, kterou tento prsten poskytuje. Pokud plánujete požádat o ruku svoji drahou polovičku, může být právě zásnubní prsten z bílého zlata tou pravou volbou pro vás.

Co je zásnubní prsten bílé zlato?

Zásnubní prsten bílé zlato je oblíbenou volbou pro mnoho snoubenců po celém světě. Jedná se o prsten, který symbolizuje lásku a oddanost mezi dvěma lidmi. Bílé zlato je zářivé a elegantní kov, který se hodí ke každé příležitosti a outfitu. Tento typ prstenu se často zdobí diamanty nebo jinými drahokamy, aby byl ještě více výrazný a krásný. Zásnubní prsten bílé zlato je trvanlivý a snadno udržovatelný, což ho činí skvělou volbou na celý život. Vůbec nezáleží na tom, jak velký nebo malý tento prsten bude, jedno je jisté - symbolizuje silné pouto mezi dvěma lidmi a slib věrnosti navzájem až do konce života.

Historie zásnubních prstenů

Historie zásnubních prstenů sahá až do starověkého Egypta, kde se používaly prsteny ze drahých kovů a drahokamů jako symbol nekonečnosti a lásky. V antickém Řecku a Římě byly zásnubní prsteny vyrobeny z železa a následně stříbra, aby se později prosadilo používání zlatých prstenů.

V 20. století se objevil nový trend v oblasti zásnubních prstenů - bílé zlato. Tento materiál je vysoce ceněn pro svou neobyčejnou eleganci a modernost. Bílé zlato se vyrábí přidáním různých kovů (např. niklu nebo paladia) do roztaveného zlata, což mu dodává typickou stříbřitou barvu.

Zásnubní prsten bílého zlata se stal populárním v 60. letech 20. století díky módním návrhářům, kteří jej začali kombinovat s diamanty nebo jinými drahokamy. Dodnes patří mezi oblíbené druhy zásnubních prstenů a symbolizuje čistotu, dokonalost a trvalou lásku.

Každý pár si může vybrat takový druh zásnubního prstenu, který nejlépe vyjadřuje jeho vztah a osobnost. Bílé zlato s diamanty může být klasickou volbou, ale existují i jiné materiály a designy, které dokážou oslovit každého individuálně.

Vlastnosti bílého zlata

Bílé zlato je oblíbeným materiálem pro zásnubní prsteny díky svým unikátním vlastnostem. Bílé zlato je o něco tvrdší než žluté, což znamená, že prsten vyrobený z tohoto materiálu bude mnohem odolnější proti každodennímu opotřebení. Bílé zlato také drží lesk a barevnost déle než jiné kovy, což znamená, že váš prsten bude vypadat nový i po mnoha letech nošení. Další vlastností bílého zlata je jeho schopnost se dobře hodit k různým typům kamenů, jako jsou diamanty či safíry. Na rozdíl od jiných materiálů se bílé zlato nezbarvuje ani po dlouhém nošení, což ho činí ideálním pro každodenní nošení i na speciální příležitosti, jako je např. svatba nebo zásnuby.

Populární designy zásnubních prstenů z bílého zlata

Bílé zlato je stále oblíbenějším materiálem pro výrobu zásnubních prstenů. Jeho stříbrolesklý a elegantní vzhled se snadno kombinuje s diamanty, šperky i různými druhy kamenů. Mezi populární designy patří například prsteny s jednoduchou či zdobenou hladkou plochou, nápadité geometrické tvary, reliéfní vzory nebo kombinace bílého a žlutého zlata. Některé páry také volí personalizované prsteny s gravurami nebo iniciálami svých jmen. Nezáleží tedy jen na samotném materiálu, ale i na kreativitě a vkusu samotných zaručených párů při výběru toho nejdokonalejšího prstenu pro jejich zásnuby.

Jak vybrat správný zásnubní prsten z bílého zlata

Pokud se chystáte požádat svou drahou polovičku o ruku a hledáte pro ni zásnubní prsten, je velmi důležité vybrat ten správný. Zásnubní prsten z bílého zlata je jednou z nejpopulárnějších volbou mezi novomanželi. Kromě toho, že bílé zlato vypadá nádherně na prstech, je také velmi odolné a snadno se hodí k jiným šperkům.

Při výběru správného zásnubního prstenu z bílého zlata byste měli vzít v úvahu několik faktorů. Prvním faktorem je samotné zlato - přesvědčte se, že má správnou karátovost (14k nebo 18k jsou běžné) a že není přimíchané s jinými kovy, které by mohly negativně ovlivnit kvalitu.

Dalším faktorem je tvar a design prstenu. Vhodný tvar a design by měly souznít s osobností vašeho partnera a stylu, který má ráda. Pokud nevíte co jí padne do vkusu, můžete se inspirovat jejím ostatním šperkem.

Posledním faktorem je velikost prstenu. Je důležité vyzkoušet velikost zásnubního prstenu, aby byl pohodlný a nepochybně padl na prst. Pokud si nejste jisti s velikostí, můžete položit odborníka v oboru šperků.

Vybrání správného zásnubního prstenu z bílého zlata může být těžký úkol, ale s důkladností a trpělivostí se Vám podaří najít ten správný pro vaši partnerku.

Péče o zásnubní prsten z bílého zlata

Péče o zásnubní prsten z bílého zlata je důležitým krokem při zachování krásy a kvality tohoto elegantního šperku. Bílé zlato se vyznačuje vysokou tvrdostí a není náchylné k oxidaci, ale vyžaduje speciální péči, aby se udržel v dokonalém stavu. Doporučuje se pravidelně čistit prsten měkkým hadříkem nebo štětcem, aby se odstranily nečistoty a mastnoty. Pokud je to nutné, použijte mýdlovou vodu a jemné čisticí prostředky určené pro bílé zlato. Důležité je také nepoužívat při práci s domácím chemickými prostředky nebo kosmetikou na ruce, které by mohly poškodit povrch prstenu. S trochou pozornosti a péče může být váš zásnubní prsten z bílého zlata stále krásný jako v den, kdy jste si jej navlékli na prst.

Známé osobnosti s zásnubním prstenem z bílého zlata

Zásnubní prsten z bílého zlata se stal velmi populárním ve světě celebrity. Řada známých osobností si oblíbila tento elegantní klenot pro své zásnuby. Mezi nimi patří například herečka Kate Middleton, manželka britského prince Williama, která obdržela kruhový diamantový prsten s bílým zlatem od prince Williama během romantické dovolené v Keni.

Další slavnou osobností, která si zvolila zásnubní prsten z bílého zlata, je herečka Scarlett Johansson. V roce 2013 byla poprvé spatřena s velkým diamantovým prstenem na ruce od novopečeného snoubence Romy Dauriaca.

Kromě toho také modelka a televizní hvězda Kim Kardashian obdržela od svého manžela Kanyeho Westa ohromující diamantový prsten o hmotnosti 15 karátů, osazený v bílém zlatu.

Tyto známé osobnosti ukazují, že zásnubní prsten z bílého zlata je stále velmi módním a elegantním výběrem pro obdarování partnera při žádosti o ruku.

Závěrem lze říci, že zásnubní prsten z bílého zlata je stále velmi oblíbenou volbou mezi novomanžely. Jeho klasický design a luxusní vzhled dokáže okouzlit mnoho žen, které si přejí dostat do ruky symbol lásky a věrnosti. Výhodou bílého zlata je také jeho odolnost a trvanlivost, což se projevuje v dlouhodobém užívání prstenu. Pokud tedy hledáte tradiční a elegantní symbol vašich zásnub, je zásnubní prsten bílé zlato tou správnou volbou.

Publikováno: 18. 08. 2023

Kategorie: móda

Autor: Veronika Bílá

Tagy: zásnubní prsten bílé zlato | prsten pro zásnuby z bílého zlata